Dyt. Begüm Tuna

Uzman Diyetisyen & Yaşam Koçu

Üniversite eğitimime Avusturya’da Viyana Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde başladım. 3 yılın ardından eğitimimi Türkiye’de tamamladım. Eğitimim sırasında mesleğimle ilgili birçok eğitim ve seminere katıldım. Stajlarımı Çapa Üniversitesi Hastanesi, Türk Hava Yolları , Bursa Uludağ Üniversitesi Hastanesi, Darülaceze (Huzurevi), Uzman Diyetisyen Merve Tığlı Çınar ve Uzman Diyetisyen Emel Unutmaz Duman’ın yanında tamamladım.

3 yıl Bursa Doruk Hastanesi’nde Diyetisyen olarak mesleğimin her alanında etkin bir şekilde çalıştım (Sporcu beslenmesi, Hastalıklarda beslenme, Kilo alma- Kilo verme ,Yoğun bakım beslenmesi, Menü planlama (mutfak) , Obezite cerrahi, Çocuk beslenmesi, Yaşlı beslenmesi ). Aynı zamanda Sabahattin Zaim Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimimi tamamlayıp Uzmanlığımı aldım. Ayrıca bu süreç içerisinde sizlere daha iyi yardımcı olabilmek amacıyla Başkent Üniversitesi’nde Yaşam Koçluğu eğitimimi tamamlamış bulunmaktayım.

En büyük amacım güncel bilimsel verilerin ve tecrübelerimin doğrultusunda meslek etiği kurallarına sadık kalarak sağlıklı beslenme ve diyet uygulamalarının yapılmasını sağlamak, bireylere yeterli ve dengeli beslenme bilincini aşılamak ve bunun bir yaşam tarzı haline getirilmesinde katkıda bulunmak.

InstagramFacebookLinkedinYoutube